Chutná vám McDonald? Až uvidíte TOTO, okamžitě si necháte zajít chuť

Jistě většina z nás má rádo občas něco vyloženě nezdravého. Pokud zajdeme do McDonalda jednou za čas, máme pocit, že až tolik nehřešíme. Jsou však pravidelní strávníci tohoto zařízení. Konzumace potravin připravených v těchto rychlých občerstveních, tzv. fastfoodech, každým rokem stoupá. Bohužel v největší oblibě mají například cheesburgery děti. Výzkumná skupina u nottinghamské univerzity přemýšlela, jak nejlépe odradit milovníky tohoto pokrmu z ničení si jejich zdraví. Nejde jen o rizika spojená s obezitou, často až morbidní. Velmi vážná je i zátěž, které je tímto pokrmem vystavováno i naše srdce a choroby s ním spojené. Na obrázcích se můžete přesvědčit, co se stane s jídlem v našich útrobách.

Vědci tak simulovali prostředí, které je v našem žaludku a trávicím systému. Do solného roztoku tak naložili zmiňovaný pokrm na 3 a půl hodiny. Na rozdíl od ku příkladu zeleniny a ovoce, které tělo zpracuje za 30 minut, s cheesburgerem je to mnohem horší.


I když je to těžko uvěřitelné, zpracovat ho trvá našemu trávení plné tři dny! Tady si můžeme připomenout již ohranou frázi, při které však nás nyní zamrazí. Jste to, co jíte.
Další články
loading...
Další články
loading...